2011. április 9., szombat

Hóbortos holmik

Úgy tűnik, sok feltalálónak van rengeteg ideje rá, hogy olyan tárgyakat alkosson, amelyeknek nem sok tényleges haszna van. A legtöbb esetben igen egyszerű anyagokból készítik el ezeket, aztán borsos áron próbálják rásózni őrült találmányaikat a szintén kicsit dilis vásárlókra. Most belőlük szemezgetünk.

Az egyik ilyen alkotás Holly Palmer tervező nevéhez köthető, aki mindenki számára elérhető privát szférát alkotott: Thought Box-nak, vagyis gondolkodó doboznak nevezte el. A tárgy valójában egy fekete doboz, amelyet a fejünkre húzhatunk, így zárva ki a zavaró külvilágot. A doboz persze kiegészül füldugóval, nehogy bármilyen hanginger érjen minket, továbbá különböző színű huzatokat is készített, így hangulatunkhoz illő, vagy kedvenc színünket bámulhatjuk. A teljes élvezet érdekében egy nem éppen kényelmes fa sámlit is adnak a csomagban, hogy bárhol leülhessünk meditálni egy kicsit. A fekete anyagnak egy egyszerű karton kölcsönöz tartást. A probléma csupán az, hogy ugyanilyen dobozt bármelyik bútoráruházban kaphatunk ruhatartóként, és a színes huzatokat mi is megvarrhatjuk hozzá. Ami igazán megdöbbentő, az mégis csak az ára, ugyanis 395 fontot kérnek ezért a „hihetetlen” találmányért, vagyis közel 120 ezer forintba kerül. Ha mindezt helyettesítjük egy zsákkal vagy papírzacskóval (amit még ki is színezhetünk) és egy pár füldugóval, akkor körülbelül 500 forintból megúszhatjuk a relaxációs búránkat.

A másik, ugyancsak egyszerűen megalkotott használati tárgy a kaki doboz. Ez kartonból készült hordozható budit jelent. Már-már kutyának érezhetjük magunkat, ugyanis a karton belsejében egy műanyag zacskóban landol a végtermékünk. Persze ez az alkotás esetleg a vadonban eltöltött kempingezés során hasznos lehet, hiszen ha a közelben nem találunk egy angol wc-t, vagy akár pottyantóst, akkor még mindig jobb, mint ha a homokba ásott gödörbe alkotnánk. A termék logója a lyukból kikandikáló, vigyorgó bélsár, a termék neve pedig egyszerűen Shit Box. A kartondoboz újrahasználható, csupán a belsejében elhelyezett zacskót kell kicserélni, de mivel papírból készült, vigyázni kell, hogy ne érje víz. Az ár itt sem igazán zsebpénzbarát, ez esetben akciósan 5500 forint körüli összeget kell kipengetnünk a karton mobil vécéért.

Az utolsó alkotás már ténylegesen doboz funkciót tölt be, pontosabban növények palántázására alkalmas. Ez nem más, mint egy japán művész, Koshi Kawachi által megalkotott képregény „cserép”. A japán mangákban remek helyük van a retekcsíráknak, gyorsan nőnek. Azonban az már kérdéses, hogy mennyire egészséges a festékből táplálkozó növény, hiszen a színes mangákból a vízzel minden bizonnyal kioldódik valamennyi. Ezzel az újrahasznosításra szeretné nevelni a gyermekeket. Egy új funkcióval látta el a fölösleges papír hulladékot, még ha ennek gyakorlati haszna nincs is.

A felsorolt haszontalan holmik mind tervezők, művészek alkotásai, sok esetben súlyos pénzeket kérnek egyes alkotásaikért, holott azoknak sem eszmei, sem használati értékük nincs. A szomorú tény azonban az, hogy rengeteg haszontalan, felesleges dolgot találhat mindenki a lakásában, tehát miért ne lehetne piaca, akár ezeknek az alkotásoknak is?

Ha valaki további őrült tárgyakat szeretne látni, látogasson el a http://manzardcafe.blog.hu/ vagy a www.bigyoshop.hu oldalakra

Varga Kriszta

2 megjegyzés:

  1. Mangagyilkos! Hogy meri? :( Akkor már az Univba ültetnék valami növényt, abban úgysincs semmi érdekes. :D

    VálaszTörlés
  2. Éljen az újrahasznosítás és a sok szabadidő!

    VálaszTörlés