Ma, a mesterséges szárazföldek gyümölcsöző korában irigykedhetnek a művilág rajongói. A Csendes- Óceán északi részén ugyanis több mint húsz éve úsznak az ilyen szigetek legérdekesebbjei: az ember alkotta szemétszigetek.

Kutatók szerint a jelenség már az Atlanti- Óceánban is megfigyelhető, tehát még csak nem is egyedüli a világon. Fenébe, pedig biztosan ezért dobálta el a sok bunkó a szemetét, hogy valami egyedit, valami maradandót alkosson. Utóbbi életcéljuk mindenképp sikerült, hiszen ha egy sor problémát és kárt meg is oldana a szemét kihalászása, a helyükbe ugyanannyi gondot ültetne. A sziget felszámolására használt halászhálókba ugyanis rengeteg apró élőlény akadna, és ha ezek elpusztulnak, hozzáértők szerint az egész tengeri ökoszisztéma felborulhat. Tehát a sziget marad, a sziget marad
Öröm az ürömben, hogy az új hely élőhely is egyben. Eddig még nem látott állatfajok jelentek meg a veszélyessé vált hulladék halmazai közt, így kagylók, kisebb rákok és Spongya Bob szerű szivacsok is. Ezek szerint életre alkalmas a jövendőbeli gyarmat. Ha a túlnépesedés kérdését semmivel nem tudják majd orvosolni, odatelepíthetjük a szennyezésért közvetlenül felelősöket, hogy élvezzék a kis világot, amit teremtettek maguknak és nekünk is, annak ellenére, hogy nem kértünk belőle. Nem valószínű, hogy sok ember maradna a szárazföldeken.
Mácsadi Anni
Mácsadi Anni
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése