Klímaváltozás, üvegházhatás, állandóan ismétlődő kifejezések, a háttérben a Föld élhetetlenné válása ál. Ennek megelőzésére jött létre a kiotói egyezmény, aminek megújításáról a közelmúltban tartott cancúni klímacsúcson volt szó. A megújuló energiaforrásaink kiaknázását kell elérni, mely a foglalkoztatásra is pozitív hatással lenne.
Sokat hallhatjuk a tévében, olvashatjuk az interneten és az újságokban, hogy spóroljunk az árammal, gyűjtsük szelektíven a hulladékot, újrahasznosított papírt vegyünk, és így tovább. Minden a klímaváltozás körül forog. A hétköznapi életünkben is fontos odafigyelni erre, de az egész gazdaság és ipar megváltoztatása kell ahhoz, hogy a világban elérjük a megfelelő hatást.
Mindenki ismeri már az üvegházhatás fogalmát, melyet az egyre növekedő szén-dioxid kibocsájtás okoz, ennek visszaszorítására írták alá a kiotói egyezményt csaknem 200 országban. A megállapodás alapján tíz év alatt minimum 5%-kal csökkenteni kellett a káros gázok kibocsájtását.
A középületekben és a lakóházakon is előnyös lenne a napelemek használata, továbbá számos szélerőművet is létesíthetnének, ezek alkalmazásával a hétköznapi energiafogyasztásunkat biztosíthatnánk, és hosszútávon olcsóbban állíthatnánk elő a szükséges energiát.
A világban egyre több zöld mozgalom jön létre, a politikában is nő a részvételük, hazánkban azonban még mindig nem jelentős a számuk, és a társadalom részéről a környezetvédelem iránti elkötelezettség is alacsony.
Varga Kriszta
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése